Oferta
-
Pierwsza wizyta ginekologiczna
Wizyta u ginekologa – nie tylko pierwsza może być stresująca. Wychodząc naprzeciw naszym Pacjentkom, przygotowaliśmy krótki poradnik jak przygotować się do wizyty.
- Pamiętaj, aby na wizytę zabrać dokument tożsamości. Formalności przy pierwszej konsultacji może być więcej, dlatego zalecamy aby pojawić się w placówce około 5 – 10 minut wcześniej.
- Pierwsza wizyta u ginekologa w dużej mierze opiera się o bardzo szczegółowy wywiad. Warto spisać sobie najważniejsze informacje na kartce lub w telefonie. Zaoszczędzisz sobie tym samym niepotrzebnego stresu.
-
Pytania, na które warto przygotować sobie odpowiedzi:
- Data ostatniej miesiączki
- Długość cyklu
- Przebyte choroby, operacje, zabiegi
- Uczulenia
- Zażywane leki
- Choroby przewlekłe
- Choroby w rodzinie
- Data ostatniego USG piersi
- Wzrost, waga
- Współżycie
- Infekcje intymne
- Inne informacje, które uważasz, ze mogą być istotne
- Po przeprowadzeniu wywiadu zostanie przeprowadzone badanie na fotelu ginekologicznym. Do badania należy rozebrać się od pasa w dół. Przed wykonaniem badania każda Pacjentka może skorzystać z toalety, która jest w gabinecie. Toalety wyposażone są w jednorazowe kapcie i spódniczki, z których można skorzystać. Fotel ginekologiczny, a szczególnie prawidłowe wejście na niego często rodzi wiele pytań. Uspokajamy – nasi specjaliści krok po kroku Cię pokierują.
- Na fotelu ginekologicznym zostanie przeprowadzone USG dopochwowe lub przez powłoki brzuszne. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka minut.
- Jeżeli zajdzie taka potrzeba, podczas wizyty zostanie pobrany materiał do cytologii płynnej LBC. Badanie można rozszerzyć pod kątem HPV (tzw. Co – testing).
- Ostatnim etapem wizyty jest palpacyjne badanie piersi. To też moment kiedy lekarza wskaże jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi w domu. Podczas badania należy rozebrać się od pasa w górę.
- Jeżeli w trakcie wizyty pojawiły się pytania lub wątpliwości – śmiało zadaj je lekarzowi. Jeżeli wizyta związana jest z doborem antykoncepcji, pamiętaj, że masz prawo poznać wszystkie dostępne na rynku metody i zdecydować, którą chcesz wybrać.
- Jeżeli lekarz wystawi Ci receptę, otrzymasz 4 – cyfrowy kod, który należy podać w aptece.
- To wszystko! Pamiętaj, aby regularnie badać się profilaktycznie.
-
Profilaktyka zdrowia kobiet
Profilaktyka zdrowia kobiet obejmuje działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz wczesne wykrywanie i leczenie schorzeń, które mogą wpływać na zdrowie kobiet. Regularne kontrole, zdrowy styl życia i edukacja zdrowotna są kluczowymi elementami profilaktyki.
Te badania wpisz w swój kalendarz:- Badanie ginekologiczne i cytologia – raz do roku
- Samobadanie piersi – raz w miesiącu, między 6 a 9 dniem cyklu
- USG piersi - raz w roku
- Badanie USG jamy brzusznej – co 3 do 5 lat
- Podstawowe badania z krwi – raz w roku
Umów cytologię LBC u położnej
-
Antykoncepcja
Wybór odpowiedniej metody antykoncepcji nie zawsze jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań hormonalnych i niehormonalnych. Wybór odpowiedniej metody antykoncepcyjnej zależy od wielu czynników, takich jak styl życia, stan zdrowia, preferencje osobiste oraz potrzeby dotyczące planowania rodziny.
Rodzaje Antykoncepcji:
- Pigułki antykoncepcyjne
- Plastry antykoncepcyjne
- Pierścień dopochwowy
- Zastrzyki antykoncepcyjne
- Wkładki miedziane
- Wkładki hormonalne
Aby rozpocząć terapię hormonalną, konieczna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem.
-
Leczenie niepłodności
W Ginvita Clinic zajmujemy się kompleksowym leczeniem niepłodności. Kierujemy się holistycznym i indywidualnym podejściem w leczeniu par. Aby zapewnić wysoki standard leczenia, jako Ginvita Clinic nawiązaliśmy współpracę z kliniką ReproGenesis – renomowanym centrum medycyny rozrodu w Europie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce: Współpraca z Reprogenesis
-
Prowadzenie ciąży
Oferujemy kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. W trosce o zdrowie Kobiet i Maluszków stworzyliśmy interdyscyplinarny zespół położników, położnych, doradców laktacyjnych, specjalistów wykonujących badania prenatalne w ramach NFZ, fizjoterapeutów uroginekologicznych, endokrynologów oraz osteopatów.
-
Profilaktyka raka szyjki macicy
Profilaktyka raka szyjki macicy obejmuje działania mające na celu zapobieganie rozwojowi raka oraz wczesne wykrywanie zmian przedrakowych i nowotworowych. Kluczowymi elementami profilaktyki są regularne badania cytologiczne, szczepienia przeciwko wirusowi HPV oraz zabieg kolposkopii.
W Ginvita Clinic współpracujemy z certyfikowanym kolposkopistą lek. Olgą Smal.
-
Badania prenatalne
Realizujemy Program Badań Prenatalnych w ramach NFZ, dzięki któremu każda kobieta w ciąży może skorzystać z bezpłatnych badań biochemicznych oraz z USG I i II trymestru, a także z badań inwazyjnych jeżeli pojawią się ku temu wskazania medyczne.
-
Bezinwazyjne testy genetyczne
Wiemy jak ważny jest spokój przyszłych Mam, dlatego w naszej ofercie dostępne są bezinwazyjne testy genetyczne. To nowoczesne i bardzo dokładne testy, które pozwalają ocenić ryzyko wystąpienia najczęstszych trisomii u płodu. Badanie jest wykonywane z krwi Matki i jest całkowicie bezpieczne dla dziecka.
-
KTG
Kardiotokografia jest niezbędna do kontroli dobrostanu dziecka. Badanie pozwala na obserwację zapisu skurczów macicy kobiety.
W Ginvita Clinic możesz w łatwy sposób umówić się na zapis KTG.
-
Cytologia LBC
Cytologia LBC inaczej cytologia na podłożu płynnym uważana jest za jedną z najbardziej czułych, nowoczesnych metod screnningu raka szyjki macicy. Wymaz możesz pobrać podczas wizyty ginekologicznej lub bezpośrednio u położnej.
Optymalnym czasem na pobranie materiału do badania jest kilka dni po zakończeniu miesiączki. 24 godziny przed wizytą należy zrezygnować ze współżycia.
Umów się na pobranie cytologii u naszych położnych
-
Co-testing (LBC + HPV)
Co – testing to test połączony, który pozwala na wykrycie nie tylko zmian w obrębie szyjki macicy, ale również obecność wirusa HPV. Szacuje się, ze czułość cytologii LBC wraz z typowaniem HPV przekracza ponad 90%.
Wymaz możesz pobrać podczas wizyty ginekologicznej lub u naszych położnych:
-
Badania mikrobiologiczne
W Ginvita Clinic zapewniamy kompleksową diagnostykę w zakresie wykonywania posiewów mikrobiologicznych. Współpracujemy z certyfikowanym laboratorium.
-
Genetyka
Jako Ginvita Clinic zapewniamy opiekę również w zakresie porad genetycznych. Do naszego zespołu specjalistów dołączyła dr n. med. Agnieszka Stembalska, specjalistka z zakresu genetyki klinicznej i laboratoryjnej genetyki medycznej.
Dowiedz się więcej o dr n. med. Agnieszce Stembalskiej
-
USG piersi
Zmiany nowotworowe w obrębie piersi dotykają rocznie blisko 19 tys. osób. Wczesne wykrycie zmian pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia, dlatego tak ważna jest regularne wykonywanie badań USG. Badanie USG piersi jest bezbolesne, a wynik dostępny jest od razu. Oprócz corocznej wizyty u lekarza nie należy zapominać o samobadaniu piersi.