Zadzwoń do nas

+48 71 881 09 70

Doradztwo laktacyjne Wrocław

Uzyskają państwo u nas pełną opiekę doradcy laktacyjnego

Porada laktacyjna

Doradztwo laktacyjne Wrocław

Na poradę laktacyjną przychodzą rodzice z dzieckiem lub matka z dzieckiem. Najlepiej, żeby maluch był głodny w czasie wizyty - ułatwi to całą procedurę. Lekarz rozpoczyna od przeprowadzenia wywiadu dotyczącego przebiegu karmienia i ewentualnych problemów. Dziecko zostaje też zbadane, ze szczególnym naciskiem na ocenę ssania. Następnie pacjentka proszona jest o nakarmienie dziecka pod okiem doktora. Lekarz dzieli się poradami dotyczącymi laktacji, a także pokazuje sztuczki, które mogą być pomocne. Jest czas na omówienie wszystkich problemów oraz wątpliwości pacjenta, ponieważ wizyta trwa około 60 minut.

Jeśli jest taka potrzeba, można zapisać się na podcięcie wędzidełka. Jest to krótka procedura przecięcia błony (wędzidełka), by umożliwić tkankom większą ruchomość. Nieprawidłowa budowa wędzidełka może prowadzić do powstawania wad zgryzu, a także problemów logopedycznych, ważne więc jest, by udać się na podcięcie błony.

W prawie każdy piątek organizowane są warsztaty laktacyjne dla kobiet karmiących, ale także dla ciężarnych. Trwają one około 90 minut, a uczestniczy w nich do pięciu kobiet. Podczas zajęć doktor pokazuje w jaki sposób najlepiej karmić dziecko, a także udziela rad dotyczących czasów karmienia czy stylu życia. Jest to świetna okazja, by nauczyć się prawidłowego sposobu karmienia piersią i uniknąć ewentualnych problemów.

Należy pamiętać, że karmienie piersią to najlepszy sposób karmienia zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Doradztwo laktacyjne Wrocław